Haberler

Bir Gecede Yüzde 300 Zam

Canımda can, iki gözüm Nazilli
Sevdanla doludur özüm Nazilli Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından alınan ‘alt yapı ve katılım paylarında usulsüzlük yapıldığı’ iddialarının yankısı sürüyor.

ASKİ’nin, ilgili kanunla düzenlenen tarifeler yönetmeliğinde geçen “Bakım bedeli – içme suyu için yüzde 2 ve atık su için yüzde 2 olmak üzere toplam yüzde 4 artırılarak tahsil edilir” ibaresine uymayarak fahiş bedeller aldığının belirlenmesi üzerine, Nazilli’deki bazı müteahhitler BİMER’e şikayette bulunacaklarını bildirdi.
YÜZDE 300 ZAM
Müteahhitler, 31 Aralık 2016 tarihine kadar bir arsanın yola bakan tarafını 65 TL üzerinden hesaplayarak söz konusu payı almasına rağmen hizmet getirmeyen ASKİ’nin, 1 Ocak 2017 itibariyle de bu bedeli ‘yaklaşık yüzde 300 zam yaparak’ 180 TL’ye çıkardığını belirterek haklarını ‘BİMER’de arayacaklarını dile getirdi.
PARALAR NEREYE GİDİYOR?
Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin “aldığı fahiş bedellere rağmen” Nazilli’ye hizmet getirmediğinden de yakınan bir inşaat firmasının sahibi “İlçemize sıfır denecek kadar az hizmet geliyor. Büyükşehir yalnızca bizden aldığı paralar kadar buraya yatırım yapsa, ilçemizin altyapı sorunu kalmaz. Bu paralar nereye gidiyor, kimin cebine giriyor?” dedi.
YÜK VATANDAŞA
Kendilerinden alınan bedellerin aşırı maliyete neden olduğunu, bunun da doğrudan vatandaşa yansıdığını ifade eden bir firma sahibi, yaklaşık 9 ay önce ASKİ’ye gerekli tüm ödemeleri yapmalarına rağmen hala inşaatına su alamadığını belirtti.
Firma yetkilisi; “2016’nın 9’uncu ayında ruhsatını aldığım şantiyeye hala su getirilmiş değil. Bu konuyu defalarca söylememize rağmen, bize, ‘yol yok’ deyip bahane sundular. Bizden paraları alırken yolum yok, suyum yok demediler” dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Nazillim Designed by Templateism.com Copyright © 2014

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.