Haberler

Nazilli Lisesi 1977 Mezunları Buluştu

Canımda can, iki gözüm Nazilli
Sevdanla doludur özüm Nazilli

Aydın’ın en köklü ve eski okullarından olan Nazilli Lisesi’nin 1977 mezunu öğrencileri 40 yıl sonra Nazilli Lisesinde buluştu, arkadaşlarıyla hasret giderdi. Emekli hava astsubayı Bülent Civan’ın organizasyonunu gerçekleştirdiği 40. yıl buluşması eski öğrenciler için ‘rüya gibiydi’ yorumlarına neden oldu.

Türkiye’nin ünlü bilim adamları, siyasetçileri ve bürokratlarının eğitim gördüğü Nazilli Lisesi’nin 1977 mezunu öğrencileri, hafta sonunda Nazilli Lisesi bahçesinde buluştu. Sırayla girdikleri okul bahçesinde sohbet eden 1977 mezunları, okul zilinin çalmasıyla eski sınıflarına girerek, oturdukları sıralarına oturdular ve 40 yıl öncesindeki anılarını tazeledi. Sınıfları gezerek bol bol hatıra fotoğrafı çekilen 77 mezunları, birbirleriyle olan anılarını anlatarak geçmişi yaşadılar. Akşam saatlerine kadar okulda zaman geçerin Nazilli Lisesi mezunları, Sümerpark Avare restorana geçti. Akşam yemeği sonrası 1980 temasının işlendiği gecede şarkılar ve türküler eşliğinde zaman geçirdi. 

CİVAN, SİTEM ETTİ

1977 yılında 350 öğrencinin mezun olduğunu hatırlatan Bülent Civan; “40. yıl için düzenlediğimiz mezuniyet gecemize 100 arkadaşımızın katılması gerçekten büyük bir başarı oldu. İstanbul, Çanakkale, Denizli, İzmir, Kuşadası ve Efeler’den gelen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi. Geceye katılmak için yoğun talep olduğunu ancak son günlerde iptaller nedeniyle de üzüldüklerini ifade eden Civan, “Son kez gerçekleştirdiğimiz etkinliğimize söz verip gelmeyenler biraz bende hayal kırıklığı yaşattı. Keşke yaşımızın bu müsait zamanında katılım daha çok olsaydı. Bundan sonra eğer toplantı yapılacak olursa Nazilli dışından gelen arkadaşlar için otel ortamı yaratılmasını öneriyorum” diye konuştu. 

Avare cafede gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlenen 1977 mezunu Nazilli Liseliler öğretmenleri ve arkadaşlarıyla doyasıya eğlendiler. 
Kaynak : Ses Gazetesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Nazillim Designed by Templateism.com Copyright © 2014

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.