Haberler

Pencere kuşu yakalandı

Canımda can, iki gözüm Nazilli
Sevdanla doludur özüm Nazilli

İki hırsızlık olayı da Nazilli’ye bağlı Yeşil Mahalle’de meydana geldi. İlk hırsızlık sabah saat 06.22 sıralarında Yeşil Mahalle 682 sokak üzerindeki bir evde oldu. Ambulans şoförü olduğu öğrenilen Ahmet A. (64) sabah 06.00 sıralarında evinden ayrılırken, 18 ayrı suçtan dolayı tutuklu bulunduğu Nazilli Açık cezaevinden firar ettiği öğrenilen Cihan N., saat 06.22 sıralarında evin açık bırakılan penceresinden içeri girdi. Güvenlik kamerası tarafından eve girişi ve çıkışı anbean kaydedilen Cihan N’nin 1 saatlik hırsızlığı sırasında evin hanımı Reyhan A.’nın oturma odasında uyuduğu öğrenildi. Ambulans şoförü olan Ahmet A.’nın saz hobisi için aldığı ekolayzır, saz bağlantı aparatı, köstekli saati, çantası ve kemerlerini alarak saat 07.15 sıralarında, pencereden girdiği evin kapısından çıktı. 09.00 sıralarında uyanan ve evin darmadağın edildiğini gören Reyhan A., komşularına ve polise haber verdi. 

DÜŞEN PANTOLUNU İÇİN KEMER ÇALDI

Evin güvenlik kameralarını inceleyen ve evde parmak izi araştırması yapan Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sık sık pantolonunu çekiştiren zanlının çaldığı malzemelerin içinde kemer olduğunu da tespit ederken şahsın teşhisi için çalışma başlattı. Akşam saatlerinde de Yeşil Mahalle 374 sokakta bulunan Gülay ve Hakkı U. çiftine ait evin penceresinden hırsız girildiği ihbarı ile çok sayıda polis olay yerine ulaştı. Penceresi açık halde bulunan eve giren polisler, içeride Cihan N.’y.i evi karıştırırken suçüstü yakaladı. Olay mahallinde birde eve giren amcasına gözcülük yaptığı belirlenen 11 yaşındaki S.N.’de yakalanarak gözaltına alındı. Emniyet ekipleri yakalanan Cihan N.’nin güvenlik kameralarından sabah saatlerinde ambulans şoförü Ahmet A.’nın evine giren şüpheli olduğunu tespit etmesi üzerine, Cihan N. iki suçtan dolayı hakkında işlem yapıldı.
Mevsim normallerinin üzerinde seyreden ve son yılların rekorunu kıran Nazilli’de açık bulduğu pençelerden evlere girerek hırsızlık olaylarına karşı dikkat çeken Nazilli Polisi, 3 dosyadan işlem yapılan Cihan N.’nin ifadesinin alınmasının ardından Adliyeye sevk etti. Cihan N. çıkarıldığı mahkemece biri suçüstü, biri de güvenlik kameralarıyla tespit edilmek üzere 3 dosyadan tutuklanarak Nazilli E Tipi Kapalı Ceza İnfaz kurumuna sevk edildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Nazillim Designed by Templateism.com Copyright © 2014

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.